Menu

Таємниці українських замків.

Таємниці українських замків.
Скажіть чесно, вам теж колись здавалося (чи до сих пір здається), що архітектура – то для пенсіонерів. Коли їдеш на екскурсію, то вже здається що тих дві години втрачені дарма. Краєвидам так, будівлям ні. Я провчилася у Кам’янці-Подільському 5 років і НІ РАЗУ не була у фортеці. За виключенням кількох фестивалів. Бо ж білетик в середину коштував аж 5 гривень.
Тепер хочеться надолужити все втрачене. Адже інколи стіни фортець, замків та інших архітектурних творінь приховують в собі більше інтриги ніж популярні екшени.

Підгорецький замок

pidgorocki_zamek
У Львівській області в селі Підгірці є Підгорецький замок. Містичності йому додає те, що окрім того, що він був найрозкішнішим палацом на західній Україні в 17 столітті, в 1949 році тут знаходився госпіталь. Правда не психіатричний, як би хотілося сценаристам фільмів жахіть, а туберкульозний. Будівлі колишніх лікарень мають свій особливий колорит, чи не так?
І всі хто мав можливість провести у ньому хоча б одну ніч бачили справжнього привида! І не просто привида. А привида-жінку. Така собі Марія – дружина Вацлава Жевуського – гетьмана, який проживав там у 18 столітті. Через приступ палких ревнощів (згідно легенди) він вбив молоду дівчину. І її тіло, як подейкують, до сих пір замуроване у стінах замку. Найчастіше жінку у білому пишному платті бачать на другому поверсі. Вона блукає то однією, то іншою кімнатою.
До слова, через декілька років сам Вацлав зі своїм сином вже від іншого шлюбу був засланий до Калуги через свою опозиційність. Цікаво, помста чи просто доля?

Замок Паланок

zamok_palanok
Замок Паланок у Мукачеві Закарпатської області теж має свої легенди. Хоч будівля знала багато господарів, пережила безліч штурмів, найбільшої містичності йому надає історія двох жінок. Свекруха і невістка – Софія Баторі та Ілона Зріні, котрі правили замком і водночас ворогували між собою. Звичайнісінька історія, скажете ви мені, такого добра он через одну родину вистачає. Але Софія Баторі мала дивне хобі – попивати впродовж дня людську кров та приймати ванну з тієї ж людської крові. Для таких цілей вона використовувала 13-річних незайманих дівчаток.
І хоча завідувачка фондами Мукачівського музею спростовує легенду про кров, все ж жорстокість Софії Баторі абсолютно доведена: «Реальна Софія була дуже жорстокою, хоча крові й не пила, за найменшу провину вона карала прислугу батогом або різками, могла кинути людину у підземелля». Про це красномовно свідчить камера тортур, яка до сих пір збереглася і демонструється туристам.
Згодом у замку з 1798 року більш ніж 100 років була в’язниця для політв’язнів. Недарма цей замок відносять до одного з наймістичніших замків України. Його стіни бачили багато мук та відчаю.

Олеський замок

oleski_zamok
І маленький хіт-парад містичності у моєму суб’єктивному відборі завершує Олеський замок у смт. Олесько що на Львівщині. Тут історія більш романтична і не така страшнюща як попередня. Молодому шляхтичу Адаму Жолкєвському відмовила донька власника замку Марина Данилович. У відчаї юнак не чекаючи ні секунди встромив ніж прямо у своє серце. Через те, що хлопець покінчив життя самогубством, його не змогли похоронити як годиться, а просто скинули вниз замку у болото.
Тепер загублена душа хлопця гуляє стінами замку між двома світами і не може знайти спокій. Лякає і заворожує гостей міста.
Звісно, це не всі пам’ятки архітектури в Україні окутані таємницями. А може це і на краще? Бо ж розвиватися завжди цікаво. І подорожувати потрібно обов’язково. Тож гайда бронюйте білет і побачте цю красу власними очима!

Автор Анна Помаранська

Таємниці українських замків.

Таємниці українських замків. Скажіть чесно, вам теж колись здавалося (чи до сих пір здається), що архітектура – то для пенсіонерів.... Read More

Родом з дитинства або дитячі професії українських письменників.

Українські сучасні письменники – завжди викликають враження людей серйозних. Воно й не дивно – у написаних ними книгах гарна літературна... Read More

Якщо ви не любите читати, або з чого почати свою любов до книг

Цьогоріч, компанія соціологічних опитувань Research&Branding Group зробила вражаюче дослідження. Виявляється, 51% українців упродовж 2017-2018 рр не прочитали жодної книги!!! Чому?... Read More

Давид Дяченко «Подорожі не набридають. Змінюється лише формат»

Давид Дяченко – людина, що подорожує автостопом. У його переліку вже 47 країн і список обіцяє розширюватися і далі. Це... Read More

Дивні звички відомих людей

У кожного з нас є дивні звички. В бухгалтерів, журналістів, кухарів. І навіть в людей, що назавжди закарбували свої імена... Read More

Топ стереотипів про українців

А ви їсте сало? Бо я його просто ненавиджу. Ні? Значить ви не справжній українець! Хочете посперечатися зі мною? Не... Read More