Menu

Все, що Ви не знали про Водохреща

19 січня ми святкуємо Водохреща. Більшість знають — в цей день ми освячуємо воду,  і занурюємося в ополонку, щоб очиститися.Але у цього свята є ще безліч цікавих традицій і фактів.

 

 Таїнство Святої Трійці

Чи має зв’язок Трійця з Водохрещем? Звісно! Коли Ісус Христос прийняв хрещення в річці Йордан — з неба почувся голос Бога. Він назвав Ісуса сином. І в цей момент з неба з’явився голуб, що втілював собою Святий Дух. Тому свято ще називають Богоявлення.

 

Пісна вечеря

Вечір водохреща  в плані їжі- це насамперед “голодна кутя”. Віруючі люди постять цілий день, а увечері сідають куштувати пісні страви. Але, на відміну від Різдва, в цей день необов’язково готувати аж 12 страв. Достатньо куті, борщу з грибами, вареників, узвару, грибної підливи.

 

Освячена вода для краси

Воду не лише пили, а й вмивалися. Дівчата на виданні кидали у воду калину чи намисто. Вірили — таке дійство покращить їх вроду.

Освячену воду також давали пити худобі — щоб тварини не хворіли.

 

Вода, що не марнується цілий рік

Вважається, що хрещена вода не псується цілий рік. Треба зберігати її біля ікони і не застосовувати для побутових потреб.

До речі, факт того, що “йорданська вода” зберігається більш ніж 365 днів науково доведено! Астрологія і фізика вперто доводить, що зберіганню води сприяє Місячна та Сонячна енергія. З 18 на 19 січня у воді більша кількість іонів-радикалів, тому вона більш електропровідна.

Цікаво й те, що директор Українського інституту екології людини розповідає про дослід, в якому для експерименту брали воду з колодязя у грудні, та на Водохреща. І вода набрана 19 січня має кращі біоенергетичні властивості. Вона покращує імунітет, підвищує настрій. Феномен!

 

Забобонне Водохреща

Якщо Ви вважаєте, що церква і забобони — речі несумісні, то помиляєтеся.

Існувала думка, що священник, який занурює хрест у воду, виганяє звідти усіх чортів. Люди вважали, чорти повертаються на своє прижите місце лише тоді, коли хтось там попере білизну. Тому, після Водохреща прати одяг до річки не ходили мінімум тиждень — щоб чорти померзли.

Найстрашніший з перевертнів – “Вогненний змій” – нечисть, що постає у вигляді молодого юнака. Якщо він полюбить котрусь з дівчат — буде лихо. Окрім намальованого хреста,  вберегти дівчат міг насипаний на піч водохресний сніг.

Після різдвяних свят, жінки нарешті могли знов працювати над вишиванням. Бо ж у період свят “лихий нитки путає”.

Взагалі — період від закінчення Водохреща до початку Великого посту такий собі “весільний сезон”. Молодь розважалася, збиралася на вечорниці,  всі українці вже чекала весну.

Автор: Анна Помаранська

Україна містична

Щоб знайти містичні місця в Україні не потрібно наймати для себе особистого екстрасенса. Цих місць стільки, що й не охопити... Read More

Такий загадковий Шекспір

Вільям Шекспір – це точно та людина, яку знає кожен. Його «Ромео і Джульєтта» та «Гамлет» не читали/дивилися/слухали  хіба що діти в дитячому садочку. Насправді, Шекспір написав дуже багато геніальних творів, збагатив англійську мову на 1700 нових слів, але сама його особистість – одна таємниця. До сих пір достеменно не відомо як він виглядав, чи був він нетрадиційної орієнтації, чи був він взагалі, а може під псевдонімом Шекспіра писала жінка?

Кіно чи театр?

Професія актора одна, а от специфіка гри в кіно та театрі зовсім інша. Актор-театрал може бути найвидатнішим у виставах, але... Read More

Тату: за і проти

Хоча більша частина населення все ж адекватно відноситься до татуювання – діло кожного, що робити, є люди які так не... Read More

Таня Ясінчук – режисер-мультиплікатор

Таня Ясінчук – режисер-мультиплікатор, яка має свою студію, знімає фільми та кліпи, проводить майстер-класи. Її головний атрибут творчості – пластилін.... Read More

Найцікавіші кафе світу

Eenmaal – Столик на одного. Нідерланди. Якщо ви любите поїсти в самотності і не любите зайвих розмов за столом –... Read More