Menu

Українські фільми минулого року, які варто переглянути

Тим часом поки ми критикуємо українське кіно – воно помалу відроджується. Держкіно України нещодавно відзвітувало за 2017 рік. І лише за один рік в Україні вийшло 47 фільмів, 17 з яких повнометражні. І це ще не враховуючи тих, які вийшли приватним коштом (наприклад той же «Дзідзьо Контрабас»).

Все почалося з вересня 2014 року, коли громадські активісти провели моніторинг десяти найбільших телеканалів України і виявили, що за тиждень вони транслюють приблизно 70 (!!!) російськомовних фільмів чи серіалів.

Зараз український контент щиро радує якістю, стилем, українською мовою. Та, щонайважливіше, збирає повні зали в кінотеатрах.

Червоний

Режисер фільму: Заза Буадзе

Бюджет кінострічки: 20 млн. грн

Сценаристом виступив популярний український письменник Андрій Кокотюха (по мотивам його однойменної книги). У фільмі розповідається як командир УПА Данило Червоний та радянський льотчик Віктор Гуров опинилися у сталінському ГУЛАЗі. Погляди на життя у них різні, але Батьківщина одна. Вони об’єднуються, щоб підняти у таборі постання та втекти. Цей фільм про людину, яка залишається сильною при будь-яких обставинах.

Загалом, українцям фільм сподобався. Жодного різко негативного відгука я не знайшла. «Для українського кіно 9 з 10. А так на 7» – єдині не надто прекрасні слова. І всі не позитивні коментарі мали подібний характер. А й справді. Українське кіно лише розпочало свій розвиток і має куди розвиватися.

А 26 лютого на Тернопільщи ні розпочалися зйомки другої частини фільму «Червоний. Без лінії фронту».

 

 

Кіборги

Режисер фільму: Ахтем Сейтаблаєв

Бюджет кінострічки: 48 млн. грн

Автори детально відтворили події 2014 року у Донецькому аеропорту. В цьому їм допомогли спогади військових, що розповідали сценаристу Наталії Ворожбит подробиці боротьби. Деякі з військових знялися у фільмі.

У фільмі прості люди з різних куточків України об’єдналися для того, щоб жити в країні без війни. Вороги переважають їх за чисельністю, та вже захопили аеропорт, але військові не здаються та боряться немов кіборги.

Показовим став допрем’єрний показ фільму, що відбувся не на розпіареній вечірці в Києві, як роблять зазвичай, а у військовій частині Маріуполя.

Ось один з відгуків на картину: «Дивилася фільм на одному подиху, стиснувши руки в кулак. На кінець фільму зал сидів мовчки, люди не вставали з місця навіть коли увімкнули світло, на очах у багатьох проблискували сльози»
.

Dzidzіo Контрабас

Режисер фільму: Олег Борщевський

Бюджет кінострічки: не розголошується

Це комедія про хлопця, який вирішив заробити гроші за допомогою контрабанди. Це фільм про винахідливість, курйози і долю.

Хоч багато інтренет-критиків вказують, що цей фільм несолідний, і текст надто поверхневий (немає над чим думати), не забувайте – це комедія.

Українці зазвичай знімають депресивні, важкі фільми, над якими хочеться думати ще багато часу після їх перегляду.

З фільму Дзідзьо хочеться щиро сміятися. Михайло Хома – чудовий актор. Це не зможуть заперечити навіть «суперкритики».

Ще один плюс – «Контрабас» нарешті зрушив монополію студії «Квартал95» в розважальних фільмах.

Сторожова застава

Режисер фільму: Юрій Ковальов

Бюджет кінострічки: 40 млн. гривень

Це перший в Україні фільм-фентезі. Чому? Бо знімати таке кіно дорого та довго.

В ньому – розповідається про школяра Вітька, що потрапляє в минуле на 1000 років назад. Там він зустрічає богатирів – Добриню, Іллю та Олешко. Разом з ними вони рятуються від міфічних істот та половців.

Глядачі заслужено вихваляють гру головного актора – Данила Каменського – хлопця, що в свої 17 років грає краще ніж більшість дорослих акторів. Серед недоліків – недостатня кількість деталей, які б показували, що події відбуваються саме в Україні, а не деінде.      

Автор: Анна Помаранська

Що святкувати першого травня?

Ще з дитинства пам’ятаю оті неперевершені теплі дні і довгоочікувані вихідні в школі. 1 та 2 травня – справжній фестиваль... Read More

Якщо ви не любите читати, або з чого почати свою любов до книг

Цьогоріч, компанія соціологічних опитувань Research&Branding Group зробила вражаюче дослідження. Виявляється, 51% українців упродовж 2017-2018 рр не прочитали жодної книги!!! Чому?... Read More

Хобі

Кажуть, якщо ти знайшов роботу до душі, то тобі ніколи не прийдеться працювати. Нам не завжди вдається знайти ідеальну роботу,... Read More

Тату: за і проти

Хоча більша частина населення все ж адекватно відноситься до татуювання – діло кожного, що робити, є люди які так не... Read More

Iноземну мову може вивчити кожен.

Вивчення англійської (як і будь-якої іншої мови) у наш час вкрай необхідне. Це можливість знайти хорошу роботу, подорожувати, спілкуватися з... Read More

Танці в будь-якому віці? Гарно, корисно, цікаво.

Не обов’язково ж займатися хореографією лише для професійного розвитку. Окрім того, що ви просто будете відпочивати душею, є ще багато плюсів у різних стилях танцю, які будуть корисними для вашого здоров’я.