Menu

Таємниця життя Гоголя

Микола Гоголь – людина, з котрою, якби машина часу таки існувала, я би поспілкувалася в першу чергу.
Відомий ще за життя, його обожнювали, і приймали таким як він є. А був він непростою людиною – ексцентричною та охочою до містифікацій. Гоголь міг спокійно з кимось розмовляти, а потім сказати, що йому набридло і лягти на ліжко. Він міг сказати що написав нову книгу, а згодом звинуватити свого співрозмовника в брехні, бо ж він нічого не писав. Він міг дозволити собі таку поведінку. Бо це не була гра. Він був таким. Особливим. Його життя було особливим.

Його впізнавали в обличчя, але не існує двох однакових портретів Гоголя. Кожен бачив його по-різному. Мистецтвознавці стверджують- на усіх портретах видатного письменника зображені різні чоловіки.
Таємниці його життя ще й досі не розкриті науковцями. І ніколи повністю не розкриються.

maty gogolaНавіть народився письменник по-особливому. В його матері – Марії Іванівни перед народженням Миколи було 6 вагітностей! Чотири з яких закінчилися викиднями, а двоє дітей народилося мертвими. Будучи при надії, жінка ходила в село Диканька у церкву Миколи Чудотворця випрошуючи здорову дитину. Постійні молитви у церкві допомогли, а сина було названо в честь святого.

Містичні теми – улюблені теми Миколи Васильовича. «Вій», «Вечори на хуторі поблизу Диканьки», «Мертві душі», «Ніс», «Портрет» – у всіх творах автор пише про потойбічний світ. При цьому всьому Гоголь був дуже релігійною людиною.
До речі, Гоголь стверджував, що повість «Вій» – не його, а народна історія почута ним і записана без жодних змін. Жоден науковець, фольклорист, літератор не знайшли жодної навіть наближеної до «Вія» історії.

Чому Гоголь спалив другу частину «Мертвих душ»?
Тут існує прекрасна містична легенда – Гоголь спалив другий том біля свого каміну, і через 10 днів сам біля того ж каміну і помер. Інше питання в тому, чи була взагалі друга частина?
Звісно, те що він її писав – факт безсумнівний, адже декілька фрагментів другого тому були озвучені його друзям та збереглися до сьогодні. Гоголь говорив про те, що якщо у першій частині він показав яка Росія є зараз, то в іншій він хотів показати – яка Росія повинна бути. Він дуже уважно підходив до написання твору. І це ще одна з причин, через яку він міг знищити свою роботу – перфекціонізм. Можливо, він вважав другу частину не надто ідеально написаною, тож просто спалив її з надією на те, що напише досконаліше.

Чи справді Гоголя поховали заживо?
Схоже на міф. Адже одні кажуть, що після того як могилу розкопали, то покійник був перевернутий. Інші ж розповідають, що у мерця не було черепа. Письменник Микола Босак, що написав книгу «Остання загадка Миколи Гоголя» розповідає про те, що письменник ще замолоду почав писати заповіти. Він усе своє життя хворів на кишкові розлади, адже був затятим мандрівником. А ще все близько сприймав до серця, тож мав нервові розлади, які часто давали про себе знати.

Існує версія, що причиною ранньою смерті письменника став неправильно поставлений йому діагноз. Лікарі діагностували у нього менінгіт без жодних явних ознак. Голодування та кровопускання, що призначалися як лікування при такій хворобі ослабило і без того слабкий організм Миколи Васильовича. Йому було лише 43.

Автор Анна Помаранська

Таємниця життя Гоголя

Микола Гоголь – людина, з котрою, якби машина часу таки існувала, я би поспілкувалася в першу чергу. Відомий ще за... Read More

Танці в будь-якому віці? Гарно, корисно, цікаво.

Не обов’язково ж займатися хореографією лише для професійного розвитку. Окрім того, що ви просто будете відпочивати душею, є ще багато плюсів у різних стилях танцю, які будуть корисними для вашого здоров’я.

Хобі

Кажуть, якщо ти знайшов роботу до душі, то тобі ніколи не прийдеться працювати. Нам не завжди вдається знайти ідеальну роботу,... Read More

Дивні звички відомих людей

У кожного з нас є дивні звички. В бухгалтерів, журналістів, кухарів. І навіть в людей, що назавжди закарбували свої імена... Read More

5 причин відмовитись від соціальних мереж.

Ще 15 років тому в Україні без телебачення не міг себе уявити жоден громадянин країни. Стандартна звичка – прийти з... Read More

Українські актори про українське кіно

Українське кіно ледь окуповує свою собівартість. Ще декілька років тому, про нього ходила поговірка – «ніхто його не бачив, але... Read More