Menu

5 гуртів з 90-х, які варто слухати і в 2018

Українська музика зараз впевнено крокує  до вершини свого розвитку. Безліч якісного контенту, багато нових імен, різноманітність стилів. А чи можна зберегти якість в музиці упродовж, до прикладу, 20-30 років? Можна! І українські гурти тому підтвердження! Вони були засновані ще в 90-х, а до цих пір створюють цікаву та варту уваги музику. Готові відкрити для себе щось нове та згадати старі хіти? Тоді, гайда читати!

Танок на майдані конго

Pік створення: 1989 р.
 Найкращі пісні:

 • «Зроби мені хіп-хоп»>
 • «Гупало Василь»
 • «Гранули»
 • «Восени»

 

Прості харківські хлопці навіть подумати не могли, що зможуть стати такими популярними. Після перемоги на фестивалі «Червона Рута» їм подарували можливість безкоштовного кліпу на пісню «Зроби мені хіп-хоп». Сюжет залишився таємницею навіть для учасників гурту, але саме так хлопці потрапили на телебачення.

The Вйо

Рік створення: 1991 р.
  Найкращі пісні:

 • «Зорі»
 • «Карпати»
 • «Нам пороблено»
 • «Моя космічна»

 

The Вйо – справжні легенди української музики, які несуть у маси стиль реггі. Їх створення припало на роки створення «Території  А». У 1995 році вони лауреатами «Червоної рути» з піснею «Ганджа». Що таке тa «ганджа» тоді мало хто розумів. Пісня гарна, потанцювати можна.
Причому у багатьох піснях The Вйо пропагували наркотики, тим самим виокремившись від інших гуртів своєю неординарністю. Зрештою, коли до чиновників дійшло що зрештою оспівує гурт, замість «ганджі» прийшлося співати «банджо».
В 2000 The Вйо припинив свою роботу, так як один з учасників гурту Сергій Підкаура став співпрацювати з провідними артистами України, а Мирослав Кувалдін став телеведучим на М1.
В 2008 вони відновили свою діяльність. І недарма. Музика справді якісна і яскрава.

ВВ

 Рік створення: 1986 р
 Найкращі пісні:

 • «Танці»
 • «Весна»
 • «День народження»
 • «Були на селі»

 

Вони – засновники українського рок-н-ролу. Саме вони вперше заспівали український рок за межами України у Франції, Ізраїлі, США та інших країнах. А їх кліп на пісню «Танці» взагалі став першим в історії українського шоу-бізнесу.
Зйомки відбувалися у «Київнаучфільмі» та тривали всього дві години. У 1991 соліст гурту переїзжає до Парижу, де залишається в ролі художнього керівника упродовж 5 років.
У 1997 році гурт повертається в Україну, Саме тоді і створюються бесмертні хіти – «Весна» та «Юра». Зараз гурт активно гастролює та випускає нові пісні.
Останньою з них стала «Irma, come along» у січні 2018 року.

Тартак

Рік створення: 1996 р.
 Найкращі пісні:

 • «100% плагіат»
 • «Не кажучи нікому»
 • «Жити»
 • «Понад хмарами»

 

Гурт Також був одним з фаворитів «Червоної Рути», потім фронтмен гурту Сашко Положинський став телеведучим, що принесло йому телевізійну славу.
Першою піснею, яка була записана і на яку був знятий відеокліп стала «Оляля».
Тартак не завжди вписується у формат, проте це і є смаколиком гурту – ніколи не старатися вписатися у формат. В грудні 2017 був представлений новий альбом гурту – “анТАРТАКтида ч.2”. Окрім того, нещодавно Положинський записав спільну пісню з Арсеном Мірзояном – «Знаєш мій день», яку вже позитивно оцінили багато слухачів.

Друга ріка

Рік створення: 1996 р.
Найкращі пісні:

 • «Так мало тут тебе»
 • «3 хвилини»
 • «Вже не сам»
 • «Ти є я»

 

Один з найкращих українських гуртів, що виконують музику в стилі поп-рок. Альбом «Піраміда», що вийшов у грудні 2017 музиканти вважають таким, до якого йшли все життя. Музиканти ніколи не страждали від недостатньої уваги – їх пісні – завжди стають хітами, а радіостанції активно ротують творчість гурту.
Валерій Харчишин – лідер «Другої ріки» знявся у фільмі «Легенди Карпат», який незабаром вийде у прокат.

Автор Анна Помаранська

Таємниці українського прізвища

Зізнавайтеся, хотіли дізнатися таємницю вашого прізвища? Чому воно саме таке? І чи взагалі українське, чи ваш родовід має давню історію... Read More

Таємниця життя Гоголя

Микола Гоголь – людина, з котрою, якби машина часу таки існувала, я би поспілкувалася в першу чергу. Відомий ще за... Read More

Україна містична

Щоб знайти містичні місця в Україні не потрібно наймати для себе особистого екстрасенса. Цих місць стільки, що й не охопити... Read More

Тату: за і проти

Хоча більша частина населення все ж адекватно відноситься до татуювання – діло кожного, що робити, є люди які так не... Read More

5 найкреативніших музеїв України

Як давно ви відвідували музеї? Востаннє я заходила в музей фотографії у Хмельницькому. І так, мені дуже сподобалося. А перед... Read More

Такий загадковий Шекспір

Вільям Шекспір – це точно та людина, яку знає кожен. Його «Ромео і Джульєтта» та «Гамлет» не читали/дивилися/слухали  хіба що діти в дитячому садочку. Насправді, Шекспір написав дуже багато геніальних творів, збагатив англійську мову на 1700 нових слів, але сама його особистість – одна таємниця. До сих пір достеменно не відомо як він виглядав, чи був він нетрадиційної орієнтації, чи був він взагалі, а може під псевдонімом Шекспіра писала жінка?