Menu

Такий загадковий Шекспір

Вільям Шекспір – це точно та людина, яку знає кожен. Його «Ромео і Джульєтта» та «Гамлет» не читали/дивилися/слухали  хіба що діти в дитячому садочку. Насправді, Шекспір написав дуже багато геніальних творів, збагатив англійську мову на 1700 нових слів, але сама його особистість – одна таємниця. До сих пір достеменно не відомо як він виглядав, чи був він нетрадиційної орієнтації, чи був він взагалі, а може під псевдонімом Шекспіра писала жінка?

Він не навчався в університеті. Що дуже дивно, бо в його творах дослідники нарахували 63 різні назви рослин (що погодьтеся дуже дивно для неосвіченої людини).  Аналізуючи його творчість, можна стверджувати, що володів кількома мовами, чудово розбирався в медицині, юриспруденції ,філософії, та культурі інших країн.

Але до сьогодні не збереглося жоднісінького рядка, що писав великий драматург. Навіть заповіт склав нотаріус. Єдині письмові дані про його почерк – підписи під грошовими документами. Всі вони різняться між собою і містять помилки.

Шекспір гей?

Хоча достеменно відомо, що в нього була дружина, яка народила Шекспіру троє дітей – підозри на нетрадиційну орієнтацію письменника вже ж обґрунтовані. Досить довгий час він жив окремо від сім’ї. Його найкращим другом, з яким Вільям проводив весь свій вільний час був граф Генрі Різлі– який обожнював носити жіночі сукні та макіяж.

Окрім того, в письменника є 154 сонети, 25 з яких присвячені смаглявій жінці, а от більше 100 – чоловікові. Ці сонети інтимні. Шекспір порівнює обличчя друга з квіткою і пише про свої сни, в якому він його бачить.

Подейкують, що між його другом та загадковою жінкою, якій теж написані сонети розгорівся роман. Шекспір дуже важко це переживав.

Шекспір всього лиш псевдонім?

Заповід Шекспіра включає все до дрібниць – він описав кому будуть подаровані тарілки, а кому виделки. Проте, жодного слова про рукописи немає. Це дивно, адже Шекспір написав величезну кількість творів, які ще не були опубліковані і так просто оминув їх увагою.

Офіційні відомості про Шекспіра є в церкві – про його хрещення та вінчання. Все. Решта біографії – переповідки людей, що знали його особисто, а може просто чули щось про нього.

Імена чоловіків, яким приписують авторство творів – не перелічити. Є й припущення, що це група авторів, які писали під одним іменем.

Шекспір жінка?

Шекспір міг бути графинею Мері Пемброк. Повне видання драматичних творів драматурга присвячено синам графині. Дехто автором п’єс вважає дружину Вільяма – Анну Хатуей.

А міг бути і Амелією Басано.

Головна причина того, що багато хто вважає, що Шекспір – псевдонім – точні описи Данії та Італії – речі, які Шекспір не міг з такою точністю описати в силу своєї необізнаності. Так от саме Амелія Басано багато подорожувала та була в цих країнах. В творах «Отелло» є героїня Амелія, а в «Венеціанському купці» – Бассаніо. Так автор зашифрувала своє справжнє ім’я між  рядків. А в сонетах присвячених жінці описана сама авторка. Так як у своїй власній ліриці вона так себе і називала – смаглява леді.

Хоча, можливо ця жінка і була коханкою Шекспіра і сама розповідала йому усе, чого він не знав.

 

Мені ж особисто хочеться вірити, що Шекспір таки існував. А навіть, якщо ні – людина, котра написала всі ці п’єси – дала поштовх розвитку театру, стала його символом. А таємниця Шекспіра  – писав він чи ні, так і залишиться з ним.

Автор Анна Помаранська

5 гуртів з 90-х, які варто слухати і в 2018

Українська музика зараз впевнено крокує  до вершини свого розвитку. Безліч якісного контенту, багато нових імен, різноманітність стилів. А чи можна... Read More

Хобі

Кажуть, якщо ти знайшов роботу до душі, то тобі ніколи не прийдеться працювати. Нам не завжди вдається знайти ідеальну роботу,... Read More

Українські фільми минулого року, які варто переглянути

Тим часом поки ми критикуємо українське кіно – воно помалу відроджується. Держкіно України нещодавно відзвітувало за 2017 рік. І лише... Read More

Українські книги, що читають у всьому світі

Яких сучасних українських письменників ви знаєте? Чи відомо вам, що наших письменників не тільки знають, але й читають у світі?... Read More

Особливості української кухні

Українці завжди любили поїсти смачно та різноманітно. В період трипільської культури українці вирощували пшеницю, ячмінь просо. Займалися рибальством та мисливством,... Read More

Якщо ви не любите читати, або з чого почати свою любов до книг

Цьогоріч, компанія соціологічних опитувань Research&Branding Group зробила вражаюче дослідження. Виявляється, 51% українців упродовж 2017-2018 рр не прочитали жодної книги!!! Чому?... Read More