Menu

Таємниці українських замків.

Таємниці українських замків.
Скажіть чесно, вам теж колись здавалося (чи до сих пір здається), що архітектура – то для пенсіонерів. Коли їдеш на екскурсію, то вже здається що тих дві години втрачені дарма. Краєвидам так, будівлям ні. Я провчилася у Кам’янці-Подільському 5 років і НІ РАЗУ не була у фортеці. За виключенням кількох фестивалів. Бо ж білетик в середину коштував аж 5 гривень.
Тепер хочеться надолужити все втрачене. Адже інколи стіни фортець, замків та інших архітектурних творінь приховують в собі більше інтриги ніж популярні екшени.

Підгорецький замок

pidgorocki_zamek
У Львівській області в селі Підгірці є Підгорецький замок. Містичності йому додає те, що окрім того, що він був найрозкішнішим палацом на західній Україні в 17 столітті, в 1949 році тут знаходився госпіталь. Правда не психіатричний, як би хотілося сценаристам фільмів жахіть, а туберкульозний. Будівлі колишніх лікарень мають свій особливий колорит, чи не так?
І всі хто мав можливість провести у ньому хоча б одну ніч бачили справжнього привида! І не просто привида. А привида-жінку. Така собі Марія – дружина Вацлава Жевуського – гетьмана, який проживав там у 18 столітті. Через приступ палких ревнощів (згідно легенди) він вбив молоду дівчину. І її тіло, як подейкують, до сих пір замуроване у стінах замку. Найчастіше жінку у білому пишному платті бачать на другому поверсі. Вона блукає то однією, то іншою кімнатою.
До слова, через декілька років сам Вацлав зі своїм сином вже від іншого шлюбу був засланий до Калуги через свою опозиційність. Цікаво, помста чи просто доля?

Замок Паланок

zamok_palanok
Замок Паланок у Мукачеві Закарпатської області теж має свої легенди. Хоч будівля знала багато господарів, пережила безліч штурмів, найбільшої містичності йому надає історія двох жінок. Свекруха і невістка – Софія Баторі та Ілона Зріні, котрі правили замком і водночас ворогували між собою. Звичайнісінька історія, скажете ви мені, такого добра он через одну родину вистачає. Але Софія Баторі мала дивне хобі – попивати впродовж дня людську кров та приймати ванну з тієї ж людської крові. Для таких цілей вона використовувала 13-річних незайманих дівчаток.
І хоча завідувачка фондами Мукачівського музею спростовує легенду про кров, все ж жорстокість Софії Баторі абсолютно доведена: «Реальна Софія була дуже жорстокою, хоча крові й не пила, за найменшу провину вона карала прислугу батогом або різками, могла кинути людину у підземелля». Про це красномовно свідчить камера тортур, яка до сих пір збереглася і демонструється туристам.
Згодом у замку з 1798 року більш ніж 100 років була в’язниця для політв’язнів. Недарма цей замок відносять до одного з наймістичніших замків України. Його стіни бачили багато мук та відчаю.

Олеський замок

oleski_zamok
І маленький хіт-парад містичності у моєму суб’єктивному відборі завершує Олеський замок у смт. Олесько що на Львівщині. Тут історія більш романтична і не така страшнюща як попередня. Молодому шляхтичу Адаму Жолкєвському відмовила донька власника замку Марина Данилович. У відчаї юнак не чекаючи ні секунди встромив ніж прямо у своє серце. Через те, що хлопець покінчив життя самогубством, його не змогли похоронити як годиться, а просто скинули вниз замку у болото.
Тепер загублена душа хлопця гуляє стінами замку між двома світами і не може знайти спокій. Лякає і заворожує гостей міста.
Звісно, це не всі пам’ятки архітектури в Україні окутані таємницями. А може це і на краще? Бо ж розвиватися завжди цікаво. І подорожувати потрібно обов’язково. Тож гайда бронюйте білет і побачте цю красу власними очима!

Автор Анна Помаранська

Кіно чи театр?

Професія актора одна, а от специфіка гри в кіно та театрі зовсім інша. Актор-театрал може бути найвидатнішим у виставах, але... Read More

Українські актори про українське кіно

Українське кіно ледь окуповує свою собівартість. Ще декілька років тому, про нього ходила поговірка – «ніхто його не бачив, але... Read More

Те, що ви не знали про гривню

Кожного дня ми користуємося національною валютою – гривнями, але ніколи не задумуємося про те, що окрім того, що вони розходяться... Read More

Iноземну мову може вивчити кожен.

Вивчення англійської (як і будь-якої іншої мови) у наш час вкрай необхідне. Це можливість знайти хорошу роботу, подорожувати, спілкуватися з... Read More

Танці в будь-якому віці? Гарно, корисно, цікаво.

Не обов’язково ж займатися хореографією лише для професійного розвитку. Окрім того, що ви просто будете відпочивати душею, є ще багато плюсів у різних стилях танцю, які будуть корисними для вашого здоров’я.

Чи знаєте ви все про Великдень?

Напередодні Великодня хочеться поговорити про це свято. Знаю-знаю, багато хто вважає оцю традицію поїдання смаколиків всією родиною за столом –... Read More